NEJČASTĚJŠÍ DOTAZY

Jak vybrat velikost prstenu? Nejste si jisti, jakou velikost vybrat? Zde najdete veškeré pomůcky a tipy ke správnému měření. Pokud máte stále pochybnosti, napište mi na secretforestinfo@gmail.com

Co když se netrefím do správné velikosti? Prsten je vždy možné zmenšit i zvětšit. Zvětšení prstenu bývá často menším a jednodušším zásahem. Pokud váháte mezi dvěma velikostmi, doporučuji objednat menší velikost - nemusíte se bát, že by prsten nešel na prst nasunout vůbec, rozdíl jedné či dvou velikostí opravdu není velký. U širších, mohutných prstenů je naopak jistější zvolit větší velikost, protože tyto prsteny většinou sedí těsněji než tenké kroužky, protože obepínají větší část prstu. Zvětšení prstenu o 1-2 velikosti bývá technicky poměrně snadné, zmenšení velikosti je technicky i časově náročnější. Cena úpravy velikosti se pohybuje od 200Kč do 600Kč dle typu prstenu a drahokamu.

Znám velikost prstenu ale v jiné stupnici, než v té, kterou uvádíte. Pokud žijete v zahraničí nebo jste velikost měřili pomůckou z jiné země, může se stát, že je měřicí stupnice jiná než ta, kterou používáme v Čechách - existuje jich v Evropě i na světě mnoho. Porovnat Vaši velikost a najít ten správný ekvivalent na evropské stupnici velikostí můžete například zde. V tabulce najdete kromě velikostních stupnic různých zemí i obvod a průměr prstenu. Pokud si stále nejste jisti, vyberte u prstenu pravděpodobnou velikost a do poznámky k Vaší objednávce mi napište přesný průměr či obvod prstenu.

Jak dlouho trvá výroba šperku? Každý prsten je vyráběn dle velikosti zákazníka a v případě zasazeného kamene s drahokamem na přání. Doba výroby prstenů je obvykle 2-4 týdny, u náušnic pak cca 1-2 týdny; vždy děláme vše pro to, abychom šperk odeslali co nejdříve v závislosti na množství a složitosti přijatých objednávek.

Je možné prsten vyrobit rychleji? Ano, expresní výroba a dodání je u většiny modelů možná, pokud na dodání z nějakého důvodu spěcháte, prosím napište mi na email secretforestinfo@gmail.com, specifikujte, o jaký šperk máte zájem, v jakém materiálu a do jakého data jej potřebujete doručit. Expresní výroba a dodání většinou trvá cca 3-5 pracovních dnů dle domluvy, příplatek za tuto službu je 500Kč.

Mám k dispozici vlastní zlato, můžete mi z něj vyrobit šperk? O tomto tématu slýchám a čtu denně mnoho legend a polopravd. Jak to tedy vlastně je? V některých zlatnictvích, která mají licenci na výkup drahých kovů, od Vás zlato či stříbro vykoupí a použijí jej jako protihodnotu pro Váš nákup. Materiál, který přinesete, nikdy není použit přímo na výrobu nového šperku, používá se nová slitina, přepracovaná, v té správné kvalitě, ryzosti a barvě. Není technicky možné ve zlatnické dílně přepracovat donesené šperky na tak dokonalou a přesnou slitinu, která by obstála zkoušku Puncovního úřadu, který ryzost a další detaily přísně kontroluje. Výroba nového šperku je možná pouze z registrovaných slitin, vyrábět z jiných materiálů zákony zakazují.

Odpověď je tedy ne, bohužel není možné vyrobit prsteny či jiné šperky z Vámi dodaného materiálu. Nejvyšší hodnotu získáte, když zlato zanesete do některé větší oficiální výkupny, kde budete mít jistotu, že ryzost materiálu bude přesně určena a Vy získáte tu nejlepší možnou výkupní cenu. Získanou částku pak můžete využít na nákup nového šperku kdekoliv :)

Jakým způsobem šperky zasíláte? Všechny naše šperky jsou do Čech a Slovenska zasílány pojištěné na přepravu cenností a drahých kovů jako Cenné Psaní České Pošty, uložené v dárkové krabičce a pečlivě zabalené. Pokud potřebujete šperk doručit tak, aby se obdarované či obdarovanému nedostal náhodou do rukou, je možné jej zaslat tak, aby na Vás čekal na Vaší nejbližší poštovní pobočce, stačí do poznámky k Vaší objednávce připsat adresu pobočky, na kterou si přejete prsten doručit, k vyzvednutí Vám pak bude stačit občanský průkaz. Doručení na pobočky Zásilkovny není možné z důvodu nutnosti pojištění cenného obsahu, jakým drahé kovy jsou. Pokud potřebujete šperk zaslat do zahraničí, kontaktujte nás prosím pro kalkulaci ceny poštovného.

Chci objednat jinou verzi šperku, která není na webu k dispozici. Neváhejte mi napsat s žádostí o šperk přesně podle Vašich představ nebo o další informace na email secretforestinfo@gmail.com

Jak zaslat prsten na úpravu velikosti? Napište email na adresu secretforestinfo@gmail.com a uveďte, jaký prsten jste objednali a jakou úpravu je třeba provést. Prsten poté budete moci zaslat jako Cenné Psaní České Pošty (služba určená k přepravě cenností, námi vyzkoušená, pojištěná, levná a rychlá) na adresu, kterou Vám poskytneme. Úprava prstenu obvykle trvá cca 1-2 týdny.

Je patina na stříbrných špercích trvalá? Tmavá patina je vlastně povrchovou oxidací střibra. Je to jemná vrstva oxidu, která se časem a používáním omyje a oleští, obzvláště na vyvýšených místech a špercích, jako jsou prsteny, které se neustále něčeho dotýkají nebo přicházejí do styku s mýdlem a podobně. Patina se vždy lépe drží v prohlubních a záhybech, časem bude tedy šperk mít světlejší vzhled. Dobrá zpráva je, že patinu je možné donekonečna obnovovat a proces je to velmi jednoduchý. Spolu s Vaším patinovaným šperkem, pokud takový zvolíte, obdržíte návod na domácí obnovu patiny.

Je černé rhutenium na zlatých špercích trvalé? Černé rhutenium se, podobně jako patina/oxidace stříbra, časem opotřebí a ukáže barvu kovu pod sebou. Některým zákazníkům přirozené proměny šperku nevadí, jiným ano, záleží na Vaší osobní preferenci. Rhutenium je možné opakovaně aplikovat, tuto službu najdete i ve většině zlatnictví. Pokud toužíte po dokonalém, stále stejně černém prstenu, doporučuji poohlédnout se po prstenu z tungstenu, titania či karbonu. Tyto materiály jsou velmi pevné a trvalé, mají však jednu nevýhodu: ve většině případů je nemožné šperk v budoucnu zvětšit či zmenšit, což bývá u prstenů problémem, na který zákaznící často nejsou upozorňováni.

Jak si mohu být jistý, že je šperk opravdu ze stříbra či zlata? Šperky jsou řádně puncovány dle zákona, značka Secret Forest je řádně registrována na Puncovním Úřadě pod číslem 13630.

ZÁSNUBNÍ PRSTENY

A nejen zásnubní! Větvičkové prsteny můžete darovat k výročí, narozeninám, významné události nebo prostě jen tak, pro radost.
Čiré nebo barevné přírodní diamanty, tajemné, hluboce zelené smaragdy, temně modré safíry, purpurově červené rubíny, vltavíny narozené ze střetu mezi nebem a zemí...
Organické struktury, květiny, větve a listy.
Bílé, žluté a růžové zlato. Zářivé stříbro. Vyberte si ten pravý.

PROHLÉDNOUT

SNUBNÍ PRSTENY

Spojení klasických tvarů a organických textur. Originální snubní prsteny, které budete opravdu rádi nosit.
Tradiční obroučky s netradičním zpracováním i přírodní tvary prstenů, pro které byly modelem opravdové větvičky.
A pamatujte, pánské i dámské prsteny jsou kombinovatelné, moderní obroučky už nemusejí mít obě stejný design ;)

PROHLÉDNOUT

PRSTENY

Hledáte neobyčejný šperk? Originální prsten pro někoho z rodiny, kamarádku, přítele?
Zde najdete zajímavé kousky včetně solitérů, pánských prstenů, prstenů jen tak pro radost na denní nošení nebo skvostné kousky pro významné události. Zastavte se tu občas, nevyrábíme pořád stejné šperky, často přibývají nové!

PROHLÉDNOUT

Abychom poskytli co nejlepší služby, používáme technologie, jako jsou soubory cookie, k ukládání a/nebo přístupu k informacím o zařízení.
Souhlas s těmito technologiemi nám umožní zpracovávat osobní údaje. Své nastavení můžete spravovat zde.