MĚŘENÍ VELIKOSTI PRSTENU: TIPY A TRIKY VČETNĚ TAJNÉHO MĚŘENÍ

Jak určit správnou velikost prstenu

Prsty jsou záludné potvory - každý člověk je originál, bez ohledu na Vaši výšku, váhu nebo typ postavy. Každý prst na ruce mívá také obvykle jinou velikost. Proto, pokud je to možné, je třeba co nejpřesněji změřit velikost toho správného prstu.

Nejjednodušší způsob, jak zjistit velikost prstenu, je zajít do nejbližšího zlatnictví, vyzkoušet nějaký ten prsten a tak snadno zjistit velikost, která Vám sedí nejlépe. Další možností je objednat si set měřících kroužků nebo zkušební měřící proužek. Na internetu najdete nespočet webů, kde je možné měřící kroužky velmi levně objednat, sety kroužků najdete například zde a měřící proužek zde. V některých případech toto řešení nemusí být možné, třeba máme zrovna málo času nebo je prsten překvapením a nechceme se dotazem na velikost prstenu prozradit. V případě, že se můžete na chvíli zmocnit nějakého prstenu, který již budoucí obdarovaná či obdarovaný vlastní, stačí změřit vnitřní průměr prstenu šuplerou nebo co nejpřesněji pravítkem. Vnitřní průměr prstenu měříme přes pomyslný střed prstenu. Pro kontrolu můžeme také vnitřek prstenu obkreslit ostrou tužkou na papír. Vnitřní průměr pak snadno změříme pravítkem.

Měřte pozorně, několikrát a ideálně si měření ověřte více než jednou metodou! Určitě tady platí dvakrát měř, jednou řež! :)


Do poznámky k Vaší objednávce (uvidíte místo na poznámky během objednávacího procesu) pak stačí uvést průměr prstenu v milimetrech, netrapte se zjišťováním přesného čísla velikosti; jako velikost prstenu vyberte při objednávání cokoliv, přečtu si Vaši poznámku a budu vědět, jakou velikost zvolit. V jednom milimetru se skrývá několik velikostí, proto je třeba měřit přesně a také mít na mysli, že každý prst mívá jinou velikost prstenu - mezi velikostí prsteníčku a prostředníčku bývá rozdíl jedné až tří velikostí, to samé platí u ukazováčku, který zase bývá širší než prostředníček. Jestli se rozhodujete mezi dvěma velikostmi, zvolte tu menší. Zvětšení prstenu bývá jednoduším zásahem než jeho zmenšení, pokud byste se netrefili. U širších prstenů je naopak lepší zvolit větší velikost, protože tyto prsteny většinou sedí těsněji než tenké kroužky. 


Pokud nemáte žádný padnoucí prsten k dispozici, můžete jednoduše zajít do zlatnictví či jakékoliv prodejny bižuterie a zjistit tak snadno velikost prstenu, který Vám padne. Jako další variantu měření nebo kontroly Vašeho měření si můžete stáhnout a vytisknout tyto pomůcky: papírový proužek a měřič velikosti prstenu. Pokud ani to není možné, můžete změřit obvod Vašeho prstu nití, zubní nití či jemným neelastickým provázkem. Délku nitě či provázku pak přesně změříte pravítkem. Tato metoda by měla být brána v úvahu jen tehdy, pokud nemáte jinou možnost měření.

Tajné měření bez padnoucího prstenu

Pokud nemáte k dispozici padnoucí prsten k přeměření, budete muset změřit obvod prstu. Ne úplně jednoduchá záležitost ale proveditelné to je ;) Můžete zkusit prst své drahé polovičky změřit ve spánku, doporučuji zakoupit na onen večer i láhev vína či podobného omamného prostředku. Pokud měříte prsteníček pro zásnubní prsten, vždy měřte na levé ruce. Obvod prstu můžete změřit pomocí niti nebo zubní nití či jemným provázkem, důležité je, aby materiál nepružil. Pokud má Vaše polovička větší klouby, doporučuji měřit opravdu natěsno právě v místě kloubu.
Další možnost je požádat o pomoc přátele nebo rodinu. Například kamarádky mohou vymyslet vhodný způsob, jak bez podezření zjistit velikost prstenu. Pokud máte stále pochybnosti nebo dotazy, napište mi e-mail na secretforestinfo@gmail.com.

ZÁSNUBNÍ PRSTENY

A nejen zásnubní! Větvičkové prsteny můžete darovat k výročí, narozeninám, významné události nebo prostě jen tak, pro radost.
Čiré nebo barevné přírodní diamanty, tajemné, hluboce zelené smaragdy, temně modré safíry, purpurově červené rubíny, vltavíny narozené ze střetu mezi nebem a zemí...
Organické struktury, květiny, větve a listy.
Bílé, žluté a růžové zlato. Zářivé stříbro. Vyberte si ten pravý.

PROHLÉDNOUT

SNUBNÍ PRSTENY

Spojení klasických tvarů a organických textur. Originální snubní prsteny, které budete opravdu rádi nosit.
Tradiční obroučky s netradičním zpracováním i přírodní tvary prstenů, pro které byly modelem opravdové větvičky.
A pamatujte, pánské i dámské prsteny jsou kombinovatelné, moderní obroučky už nemusejí mít obě stejný design ;)

PROHLÉDNOUT

PRSTENY

Hledáte neobyčejný šperk? Originální prsten pro někoho z rodiny, kamarádku, přítele?
Zde najdete zajímavé kousky včetně solitérů, pánských prstenů, prstenů jen tak pro radost na denní nošení nebo skvostné kousky pro významné události. Zastavte se tu občas, nevyrábíme pořád stejné šperky, často přibývají nové!

PROHLÉDNOUT

Abychom poskytli co nejlepší služby, používáme technologie, jako jsou soubory cookie, k ukládání a/nebo přístupu k informacím o zařízení.
Souhlas s těmito technologiemi nám umožní zpracovávat osobní údaje. Své nastavení můžete spravovat zde.